European Union

ue_big2

Firma TOMASZ RYGALIK STUDIO RYGALIK uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt pn.: „Stworzenie innowacyjnego systemu modułowych sufitowych i ściennych paneli akustycznych oraz akustycznych przegród wolnostojących odpowiadających na potrzeby osób z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego (nadwrażliwością sensoryczną).”

W ramach projektu zostaną przeprowadzone badania przemysłowe i prace rozwojowe mające na celu opracowanie innowacyjnego, akustycznego systemu modułowych sufitowych i ściennych paneli oraz przegród wolnostojących, mające na celu zaspokojenie potrzeb osób z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego (nadwrażliwością sensoryczną).

Grupą docelową są osoby z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego (nadwrażliwością sensoryczną), w tym osób w spektrum autyzmu, osób cierpiących na nadwrażliwość słuchową/mizofonię i osób wysoko wrażliwych w przestrzeniach prywatnych i publicznych.

Głównym celem projektu jest stworzenie optymalnych warunków w pomieszczeniach i przestrzeniach publicznych, zwiększenie dostępności i funkcjonowania dla osób z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego.

Rezultatem projektu będzie innowacyjny, w skali co najmniej kraju, system paneli akustycznych, charakteryzujący się:
– wykonaniem z materiału z lignocelulozy o lepszej klasie dźwiękochłonności niż konkurencyjne ekologiczne panele na rynku,
– odznaczające się wysoką izolacyjnością akustyczną, dla drugiej wersji produktu z warstwą wełny mineralnej,
– brakiem wydzielania szkodliwych substancji lotnych, a w szczególności całkowitym wyeliminowaniem formaldehydu,
– obniżonym oporem dyfuzyjnym, przyczyniając się do poprawy mikroklimatu pomieszczeń,
– niskim śladem węglowym stanowiąc bardziej zrównoważoną opcję dla deweloperów i zarządców przestrzeni publicznych, przez co produkt będzie również ekoinnowacją.


ue_big2

Firma Tomasz Rygalik Studio Rygalik, ul. Wilcza 12A, 00-532 Warszawa informuje o realizacji projektu pn. „Rozwój działalności badawczo rozwojowej przedsiębiorstwa TOMASZ RYGALIK STUDIO RYGALIK poprzez utworzenie multidyscyplinarnego Centrum B+R w Sobolach”

Projekt obejmie następujące działania:
1. Przeprowadzenie prac budowlanych związanych z utworzeniem centrum B+R
2. Zakup niezbędnych środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, w tym:
a. narzędzi do prototypowania – celem tworzenia modeli oraz funkcjonalnych prototypów – w materiałach zastępczych (np. do testowania ergonomii lub skali) oraz w materiałach docelowych (do testowanie materiałów, połączeń materiałów itp.)
b. przyrządów pomiarowych i badawczych,
c. specjalistycznego oprogramowania,
d. zestawów komputerowych,
e. pozostałego wyposażenia.

Celem projektu jest zwiększenie potencjału badawczo – rozwojowego Beneficjenta na potrzeby świadczenia usług badawczo-rozwojowych na rzecz innych podmiotów w wyniku utworzenia centrum B+R. W wyniku realizacji projektu Beneficjent uzyska możliwość świadczenia usług B+R tj.:
– ANALIZA MATERIAŁOWA (w tym badania wytrzymałościowe i odpornościowe, testowanie powłok ochronnych, testy skurczliwości, testowanie i analiza możliwych połączeń materiałów, pomiary, eksperymenty);
– KOMPLEKSOWA USŁUGA BADAWCZO-ROZWOJOWA (obejmująca cały proces badawczy od poziomu 2 do 9 TRL).

Całkowita wartość projektu – 6 890 419,96 zł
Kwota dofinansowania z UE – 2 852 310,90 zł